Czekoladki reklamowe dla pracowników

Czekoladki reklamowe

Czekoladki reklamowe

Wydaje się, że budowanie pozytywnego wizerunku firmy powinno odbywać się wyłącznie poza jej siedzibą. Większość współczesnych przedsiębiorców niesłusznie uważa, że wizerunek powinien być ocieplany wyłącznie w relacjach między firmą, a jej potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi. To właśnie od nich uzależniony jest bezpośrednio zysk firmy, więc biznesmeni najwięcej inwestują w przedmiotowe relacje. Niestety zwykle ci sami przedsiębiorcy nie pamiętają o tym, że sukces firmy zależy również od jej pracowników.

Kapitał ludzki u podłoża sukcesu firmy

Zgodnie z teorią zarządzania zasobami ludzkimi, to właśnie zatrudnieni pracownicy stanowią największą wartość każdego przedsiębiorstwa. Dają oni firmie nie tylko swoją pracę, ale przede wszystkim umiejętności, talent, wiedzę i wykształcenie. W zamian otrzymują wyłącznie wynagrodzenie, które nierzadko nie rekompensuje włożonego trudu. Długotrwale niedoceniani pracownicy stają się coraz częściej sfrustrowani, mniej zaangażowani i gorzej realizujący swoje zadania. Taki stan w dłuższej perspektywie czasu negatywnie odbija się na kondycji firmy i w efekcie skutkuje osiąganiem mniejszych zysków.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, mądry właściciel firmy podejmuje z dużym wyprzedzeniem odpowiednie zabiegi, dzięki którym zdobędzie zaufanie swoich pracowników i zwiększy ich zadowolenie z pracy.

Czekoladki reklamowe dla pracowników

Mimo, iż większość przedsiębiorców uważa, że najlepszą motywacją dla pracowników jest godziwe wynagrodzenie ich pracy, to jednak bardzo pomocne mogą się okazać również inne formy gratyfikacji ich trudu. Czasami wystarczą ciepłe słowa szefa i zwykłe czekoladki reklamowe. Stanowią one w takich wypadkach wyraz zadowolenia pracodawcy i sygnał, że wkład pracy jest zauważany i w pełni doceniany.

Wpływ zadowolenia pracowników na wizerunek firmy

Wspomniany na wstępie wizerunek firmy jest budowany również dzięki opiniom wydawanym przez zespół zatrudnionych pracowników. Opowiadając znajomym o warunkach pracy i traktowaniu przez przełożonych tworzą o niej opinię firmy zasługującej na zaufanie, bądź takiej, która na takie zaufanie nie zasługuje. W tym wypadku wymienione wyżej czekoladki reklamowe mogą funkcjonować podobnie jak gadżety reklamowe względem klientów. Stanowią niewielki wydatek, a mogą przynieść duży sukces.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2021 Cook-Book.pl