Gadżety firmowe dla Policji

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

Policja należy do instytucji, której działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. Jako firma non profit nie powinno jej teoretycznie zależeć na nawiązywaniu z otoczeniem pozytywnych relacji. Jednak praktyka wskazuje na zupełnie inny przebieg działań policyjnych mających na celu zjednanie sobie sympatii otoczenia. Należy w tym momencie dodać, że Policja obok Wojska, Straży Pożarnej i innych instytucji państwowych bierze udział w licznych badaniach społecznych, których celem jest wskazanie wzrostu lub spadku społecznego zaufania do tych instytucji, a także poziomu zadowolenia z ich pracy. Aby statystyczne słupki rosły w górę, Policja podejmuje liczne działania mające na celu polepszenie swojego wizerunku.

Policja w relacjach ze społeczeństwem

Na pewno Policja nie kojarzy się powszechnie z czymś dobrym. Jako instytucja została powołana do pilnowania przestrzegania prawa i porządku publicznego, a do realizacji tego zadania ustawowo została wyposażona w liczne środki karne, środki przymusu i inne formy represji względem osób nie przestrzegających nakazanych zasad postępowania.

W tym szczególnym względzie trudno jej konkurować chociażby z bliźniaczą Strażą Pożarną, która społeczeństwu kojarzy się wyłącznie zniesioną pomocą. Aby jednak wizerunek Policji nie był wyłącznie nasycony opiniami niezadowolonych kierowców, którzy stali się posiadaczami mandatów karnych lub innych osób, które naruszyły obowiązujące przepisy, Policja systematycznie stosuje liczne przedsięwzięcia marketingowe, które z założenia mają ocieplić jej wizerunek i wpłynąć na lepsze społeczne postrzeganie tej formacji. Bardzo często stosują różnorodne gadżety firmowe, które rozdawane są przy różnego rodzaju akcjach społecznych. Przykładem są rozdawane w ramach akcji „Trzeźwość” urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości i informujące kierowcę o istnieniu prawdopodobieństwa, że w jego krwi znajduje się alkohol. Te i inne gadżety firmowe mają w tym kontekście dużo bardziej złożone działanie. Nie są bowiem wyłącznie gratisami rozdawanymi na ulicy, ale bezsprzecznie mają ocieplić relacje z otoczeniem.

Festyny policyjne

Bardzo popularne stały się również liczne festyny organizowane przez Policję. Są to między innymi akcje typu „Niebiescy Dzieciom”, podczas których policjanci prowadzą pogadanki z dziećmi, pokazują im działanie niektórych metod śledczych, pozwalają na zrobienie własnej karty daktyloskopijnej z odciskami palców, organizują pokazy możliwości psów służbowych, a także inne formy promocji poprzez zabawę. Te działania również wspierane są przez atrakcyjne dla dzieci gadżety firmowe, w tym nawet zwykłe breloczki z policyjnym nadrukiem lub klasyczne maskotki przedstawiające zwierzęta w policyjnych mundurach.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2021 Cook-Book.pl