Słodycze reklamowe z historią

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Mianem reklamowych słodkości, wbrew pozorom określa się nie tylko różnego rodzaju czekoladki, czekoladki i cukierki. Do grona tego zalicza się także różnego rodzaju ciastka. Mogą być one pakowane osobno (doskonale sprawdzają się wówczas jako element kącika kawowego na różnego rodzaju branżowych wydarzeniach takich, jak targi lub konferencje), jak i w opakowania zbiorcze, na przykład w formie efektownych, metalowych puszek, które po opróżnieniu służyć mogą do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów. Większość z nas nie zastanawia się jednak, jaką historię mają ciasteczka. Poniżej krótka historia tych słodkości.Historia produktów, jakimi są słodycze reklamowe w formie ciastek jest niezwykle bogata. Sięga ona czasów starożytnego Egiptu. Pierwsze receptury na wytwarzanie takich słodkości powstawały już 4 000 lat przed naszą erą. Nie sposób nie wspomnieć tu także o dawnych Indiach, gdzie w II wieku podawano smażone lub gotowane na maśle kulki wytwarzane z mąki pszennej lub razowej i nadziewane syropem cukrowym. Rzymianie specjalizowali się z kolei w przygotowywaniu ciasteczek na bazie miodu, mąki, wody oraz ciastek, z których formowali kulki, smażyli je na słoninie i serwowali posmarowane miodem i posypane makiem.

Jak wyglądały słodycze reklamowe w czasach średniowiecza? Dużą popularnością cieszyły się wówczas pierniki, ciasta kruche oraz desery przypominające znane nam obecnie bezy. Wyrobem słodzonych miodem ciastek zajmowali się tak zwani piernikarze, który w znaczącej większości przypadków mieli wspólny cech razem z piekarzami. Ich wyroby były dosyć drogie, a co za tym idzie – zajadano się nimi głównie na dworach szlacheckich i królewskich.

słodycze reklamowe znacząco zaczęły rozwijać się w XIX wieku. Rewolucja przemysłowa połączona ze stopniowym spadkiem cen mąki oraz cukru przyczyniła się do rewolucji wśród piekarzy. Zaczęły wówczas powstawać pierwsze na świecie fabryki ciastek. Obecnie wyroby tego typu są powszechnie dostępne i zajadać może nimi każdy, bez względu na status społeczny.

Tagi: , ,

© 2016 - 2021 Cook-Book.pl