Strony internetowe dla najmłodszych

strony internetowe

strony internetowe

Internet to nie tylko narzędzie do korzystania przez osoby dorosłe. Mimo, iż powszechnie sądzi się, że treści Globalnej Sieci działają na nasze dzieci całkowicie destrukcyjnie i zaburzają postrzeganie przez nich otaczającej rzeczywistości, prawda jest zupełnie inna. Internet to nie tylko groźna przemoc i pornografia, bowiem specjalnie z myślą o najmłodszych sukcesywnie pojawiają się zupełnie nowe witryny www, które pozytywnie zmieniają zachowania młodych ludzi, a przede wszystkim poszerzają ich wiedzę o otaczającym świecie.

Edukacyjne łamigłówki

Wśród wszystkich witryn internetowych dedykowanych najmłodszym internautom, na szczególną uwagę zasługują te strony internetowe, które zawierają ciekawe treści edukacyjne. W przeciwieństwie do standardowych książek i szkolnych ćwiczeń, te treści edukacyjne, które znajdują się w Internecie stanowią dla dzieci i młodzieży znacznie ciekawsze rozwiązanie w poszukiwaniu interesujących ich informacji. Po pierwsze wiedza internetowa jest często okraszona sporą dawką ciekawej grafiki, najczęściej animowanej, która znacznie ułatwia zrozumienie niektórych procesów. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że edukacyjne strony internetowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży zawierają często możliwość interakcji z użytkownikami. Przykładem takich stron są te witryny, które zawierają gry edukacyjne o bogatej i interesującej fabule oraz ciekawej grafice. Często są to łamigłówki matematyczne, rebusy, krzyżówki, gry edukacyjne, animowane pokazy reakcji chemicznych, a nawet dyktanda ortograficzne.

Gry i zabawy dla najmłodszych

Na uwagę zasługują też te strony internetowe, które stanowią swoiste połączenie gry i zabawy z nowoczesną edukacją. Często przejawem takiej nowoczesnej komputerowej nauki są różnorodne gry przygodowe, które wymagają od gracza pozyskania wcześniejszej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, języka obcego a nawet ortografii i gramatyki języka polskiego. W takim przypadku, korzystanie z opisanych stron internetowych jest wyjątkowo korzystną formą nauki, która nie kojarzy się dziecku ze żmudnym procesem tradycyjnego nauczania.

Tagi: , ,

© 2016 - 2021 Cook-Book.pl